понеділок, 31 січня 2022 р.

День пам’яті героїв Крут

    У суботу, 29 січня, в Україні відзначається річницю бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

     Так, 28 січня у нашому навчальному закладі були проведені тематичні заходи, а саме: виховні години скорботи і пам’яті, бесіди, презентація, книжкова виставка та відео ролики присвячені воїнам Крут. Активну участь у заходах прийняли учні, розказавши для своїх однокласників вірші, присвячені пам’яті героїв, які загинули в бою.

    Було проведено історичний лікбез також усі бажаючі долучилися до всебічного обговорення цієї події.

    29 січня 1918 року – це не лише день скорботи за українською молоддю, а й день величі духу української нації. Жертовності та героїзму Крут забувати неможливо.

Завдяки звитязі та сміливості українських воїнів ворожий наступ більшовиків було зупинено на декілька днів. У цей час відбувалися переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу.

9 лютого 1918 року Брестський мирний договір підписали. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.

Довідка. 29 січня 1918 р. поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва, відбувся бій між 5-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300-ма київськими студентами.

Бій тривав 5 годин. Він став символом боротьби за свободу і незалежність українського народу. У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав, та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді, яка загинула в нерівному бою біля Крут, намагаючись протистояти просуванню до Києва окупаційної армії Муравйова, за незалежність України.

Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні. Зі спогадів очевидців відомо, що Григорій Пипський, зі Старосамбірщини, перед розстрілом перший почав співати «Ще не вмерла Україна», решта студентів підтримали спів.

У березні 1918 р., після підписання більшовиками Брестської мирної угоди та з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради від 19 березня 1918 р., було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 28 вояків-студентів було перевезено до Києва. Виступаючи на церемонії поховання, голова Центральної Ради (1917-1918) Михайло Грушевський назвав вчинок київської молоді героїчним.

У радянські часи полеглих у Крутах кваліфікували як зрадників. На місці загибелі героїв розбили парк. Пізніше, після Другої світової війни, тут поховали радянських воїнів, полеглих при визволенні Києва.

Вперше про увічнення пам’яті студентів згадали в 1990-х роках, коли Народний Рух України встановив на місці загибелі студентів дерев’яний хрест. Офіційно День пам’яті Героїв Крут почали відзначати з 2007 року, згідно з указом Президента «Про вшанування пам’яті Героїв Крут». На місцях їхнього останнього бою та поховання встановили пам’ятні знаки.

Також у Львові є Ліцей імені Героїв Крут який особливо відзначає цей день пам'яті та вшановує героїв не тільки один раз в рік. 
















неділя, 23 січня 2022 р.

День Соборності України - 103 річниця

   22 січня 2022 року ми на державному рівні відзначили 103 річницю проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки — однієї з ключових подій Української революції 1917–1921 років.

День соборності України — одне із знакових свят українського державотворення після Дня незалежності України. Перше відзначення свята Соборності на державному рівні було 22 січня 1939 року в Карпатській Україні. Тоді цією подією нагадали про волю українців, висловлену 21.01.1919 на з’їзді Всенародних зборів у м. Хуст — про приєднання Закарпаття до Української Народної Республіки зі столицею в Києві. Та відбулася 30 000 демонстрація українців, які прибули до столиці Карпатської України. Конкретно цей День соборності України встановлено 1999 року Указом Президента напередодні 80-ї річниці проголошення Акта Злуки.

Незалежну Українську Народну Республіку проголошено 22 січня 1918 року в умовах зовнішньої військової агресії бій біля залізничної станції «Крути» 29 січня 1918 року — подвиг юних добровольців, які стримали наступ більшовиків на Київ, що тоді показало те, що державність без сильної армії неможлива.

Слід знати, що 22 січня в українському історичному календарі містить дві важливі події, це у проголошення 1918 році — незалежності УНР (IV Універсал Української Центральної Ради) та у 1919 році — об’єднання УНР і ЗУНР в одну суверенну державу (Універсал Директорії УНР).

В час розпаду Австро - Угорщини 01.11.1918 постала Західно - Українська Народна Республіка. 01.12.1918 у м. Фастів було підписано «попередній» договір між УНР і ЗУНР про злуку двох республік. 03.01.1919 Українська національна рада ЗУНР у Станіславові (нині Івано-Франківськ) прийняла ухвалу про об’єднання двох частин України в одну державу.

 22.01.1919 на Софійському майдані у Києві було проголошено Акт злуки УНР та ЗУНР в єдину незалежну державу. ЗУНР отримала назву «Західна область Української Народної Республіки» з територіальною автономією та тризубом замість лева.

В «Універсалі соборності» йшлося: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України — Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка»

Для наших школярів у класах були проведені тематичні уроки національно-патріотичного спрямування: «Єднання заради Незалежності», «Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг», а також вікторина «Як я знаю Україну?». 

А 21 січня під час тематичного свята(заходу) до Дня Соборності України, діти згадали важливий момент історичного минулого - День злуки ЗУНР та УНР в одну державу та нинішню боротьбу проти російської агресії, як віхи єдиного процесу боротьби за незалежність України. Вчитель історії та правознавства здійснив  історичний лікбез в історію цього свята.

Шкільною бібліотекою була організована тематична виставка літератури «Тільки в єдності наша сила». Також учні створили символічне серце та провели акцію флеш-моб "долоньки", приурочену до Дня Соборності. А щоб підкреслити  значення  свята, одягнулися  у вишивані сорочки. 













понеділок, 10 січня 2022 р.

Рожищенський БДТ - "Зігрій крижане серце"

    Учні 1-7 класів нашої гімназії взяли участь у передноворічному 🎭 театралізованому квесті "Зігрій ❄️ крижане 💙 серце", який з любов'ю для них підготували працівники КЗПО "Рожищенський БДТ". 🥰

    24 грудня 2021 року у "Палаці 🌬 Снігової Королеви" вирували справжні пристрасті з пошуку її крижаного серця 💙. З надією зігріти його дітвора з радістю виконувала непередбачувані забаганки-забавлянки 🤩казкових песонажів на всіх театралізованих локаціях:
☃️ "Рецепція" (Надія Семенюк , Ірина Гаврилюк ), 🐯"Тигрова квестоманія" ( Алла Ковальчук ), 🦅"Вороняче гніздо" ( Тетяна Вознюк , Ірина Давидюк -Сіробаба ), 🦇"Розбійницьке лігво" ( Людмила Семера , Людмила Волощук , Тетяна Воробйова , Світлана Мура ), 🌺"Квіткарки" ( Людмила Тивонюк , Оксана Шатунова ), 🌬"Палац Снігової Королеви" ( Світлана Денисюк-Кириченко , Дана Семенюк , Оля Мосійчук , Ірина Матвійчук ).
     До організації та проведення свята з великою відповідальністю та старанністю долучилися: Валентин Матвійчук , Orest Vlasiuk , Шевченко Віталій , Оксана Лопушенко-Шевчук , Марія Масон , Микола Лук'янчук, Ніна Войтович, Тетяна Гнатюк, Галина Пташник , Maria Zakreva , Татьяна Михалевич , Оксана Солодуха -Максимюк.
     Упродовж дійства панувала казкова інтригуюча атмосфера, сміх, веселощі, азарт. Феєрією свята стало 🔥 неонове бульбашкове шоу ( Oksana Sbitneva ). Саме воно найбільше заінтригувало дітей своєю магічністю, викликавши неймовірні враження та яскраві емоції!!! Захоплення і радість в очах дітвори - найкраща подяка для усіх працівників закладу.

              Вітаємо усіх прийдешнім Новим Роком та Різдвом Христовим! Веселих свят!